Obrazy do loftów

Dekorowanie wnętrz to dziedzina kreatywnej działalności, która ulega prawom mody, a przede wszystkim zmienia się w czasie. Co wynika z pojawiania się innych, bardziej nowoczesnych poglądów na to, co komfortowe i estetyczne. Przez lata zmieniały się zarówno same wnętrza, jak i ich wyposażenie. Chociaż nadal można znaleźć w nich antyki, to trudno dziś już o gigantyczne salony z dekorowanymi meblami, draperiami na ścianach i ciężkimi kotarami w wysokich oknach. Tak, jak zmieniło się podejście do wystroju, tak też zmieniły się same dekoracje, w tym również obrazy – dziś o wiele bardziej nowoczesne niż pół wieku wstecz. Obrazy do loftów są tego rozwiązaniem.

Nowoczesność w przypadku obrazów znalazła odzwierciedlenie zarówno w formie, jak i w tematyce czy technice ich tworzenia. Do tych najbardziej charakterystycznych elementów zalicza się z pewnością ostatni. Bowiem tradycyjne malowane płótna od pewnego czasu już zastępują reprodukcje, drukowane na winylu czy płótnie za pomocą specjalnych technik drukarskich. Zaleta takiej sztuki jest jej niższa cena i znacznie większa dostępność. W niczym nie ustępuje ona jakości czy walorom dekoracyjnym. Obrazy nowoczesne ze strony to przykład takich drukowanych kompozycji w wielu różnych formach.

Obrazy w stylu industrialnym

Dekoracje uważane za nowoczesne wyróżniają się też sposobem zaprezentowania tematu, w czym wydatnie pomaga aparat fotograficzny oraz komputer, jako narzędzie tworzenia kolorowych grafik. Tym samym kompozycje mogą zawierać napisy, składać się z linii, figur geometrycznych i plam. Również mogą stanowić przekształcenie rzeczywistości poprzez zmianę koloru na mniej realny lub zastosowanie innego rodzaju filtrów. Wiele z takich obrazów stanowi bliskie sąsiedztwo plakatów przejmując od nich surowy, symboliczny charakter przedstawiania konkretnych treści. Nie oznacza to oczywiście, że nie znajdą się też nowoczesne pejzaże w stylu Chełmońskiego. Choć może bardziej realistyczne dzięki precyzji obiektywu aparatu.

Obrazy nowoczesne – kompozycje dzielone

obraz z ruchomymi schodamiMówiąc o obrazach nowoczesnych nie można też zapomnieć o kompozycjach dzielonych. Tworzenie dyptyków i tryptyków było wprawdzie znane w przeszłości, ale takie kompozycje stanowiły raczej ciąg kilku obrazów. Z których każdy kolejny przedstawiał dalszy ciąg wydarzenia, będąc niejako samodzielnym płótnem. Całkowitą nowością są natomiast kaskady – obrazy złożone z wielu elementów skomponowanych tak, że nie zachowują równej powierzchni prostokąta i są na pozór nieuporządkowane. Obrazy nowoczesne to również popularne kompozycje abstrakcyjne, albo zestawienia kontrastowe. Również czarno-białe z kolorowym akcentem, dopasowanym do innych elementów wystroju wnętrza.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Serwis wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Wymagane jest zaakceptowanie polityki prywatności. Kliknij tutaj, aby zaakceptować i zamkąć ten komunikat.